Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Adwentu

Sobota, 02 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Adwentu

3 GRUDNIA 2023 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi Ks. Grzegorz Sikorski FDP. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach świętych niedzielnych, oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach świętych sprawowanych o godz. 1000 i 1800. Wszystkich wiernych zachęcam do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchowych. Ofiary zbierane w tych dniach przeznaczone będą dla Ojca rekolekcjonisty.

2. Msze święte roratnie w tym tygodniu będą sprawowane w czwartek i piątek o godz. 1800. Natomiast w niedzielę tematykę roratnią będziemy podejmować na Mszy świętej o godz. 1130.

3. Za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę dziękuję mieszkańcom Kalinówca: Państwu Liskowskim, Michalskim, Kapturskim i Muszyńskim.

4. Od dzisiaj, z powodu awarii, nieczynne będą toalety przy kościele.

5. Gmina Kleczew przystępuje do realizacji projektu obejmującego montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Poziom dofinansowania to nawet 85 % kosztów kwalifikowanych instalacji. Szczegółowe informacje można uzyskać w urzędzie gminy.

6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszam na mierzenie alb we wtorek 5 grudnia na godz. 1715.

7. W zakrystii możemy nabyć świece Caritasu. Małe po 8,00 PLN, pozostałe po 18,00 PLN. Opłatki natomiast są wystawione na stoliku. Ofiary za opłatki wkładamy do koszyczka stojącego obok.