Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

Sobota, 12 Sierpień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

13 SIERPNIA 2023 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj Msze święte są sprawowane o godz. 830, 1000 i 1900 połączona z Nabożeństwem Fatimskim, na którym udzielę wszystkim chętnym indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

2. W imieniu pielgrzymów z Kaszub pragnę podziękować KGW, Panią z Parafialnego Zespołu Caritasu oraz wszystkim ludziom dobrej woli za godne przyjęcie pątników i zorganizowania poczęstunku dla nich.

3. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – zwyczajowo obchodzoną jako Matki Bożej Zielnej. Msze święte sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu przypada też Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą.

4. Na prośbę Księdza Prymasa 15 sierpnia będziemy obchodzić, jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Zatem tego dnia naszymi modlitwami oraz ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych przez powódź.

5. Do posprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę na godz. 900 zapraszam mieszkańców Dobromyśli: Państwa Kornowicz, Siupa, Goliszek, Szczęsnych i Pana Krzesińskiego.

6. Zachęcam do modlitwy o urodzaje oraz za przebywających na wakacjach.

7. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

8. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej podczas wakacji.