Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą

Sobota, 29 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą

30 LIPCA 2023 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie święcenie pojazdów.

2. Również dzisiaj w naszej świątyni, jak widzimy pojawiła się wystawa dotycząca Cudów Eucharystycznych. W zawiązku z tym dla chcących zapoznać się z tą wystawą świątynia będzie otwarta dzisiaj od godz. 1600 do 2000.

3. Za tydzień gościmy w naszej parafii pielgrzymów z Kaszub. Przypominam, że Msze święte niedzielne będą sprawowane o godz. 800, 900 i 1000. Bardzo proszę ludzi dobrej woli i działające Koła Gospodyń Wiejskich o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Natomiast wiernych działających przy Parafialnym Kole Caritasu tradycyjnie proszę o organizację poczęstunku na plebani. Planowany czas dotarcia do naszego Sanktuarium to godz. 1130.

4. Do posprzątania terenu wokół świątyni, w sobotę na godz. 1000, zapraszam mieszkańców Dobromyśli: Państwa Kanapa Kruszyńskich, Kornowicz, Państwa Goińskich i Panią Słupecką.

5. W środę ze względu na święto patronalne Matki Bożej Anielskiej istnieje możliwość dostąpienia dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami za nabożne nawiedzenie kościoła parafialnego. Zatem nasza świątynia będzie otwarta od godz. 1000 do wieczornej Mszy świętej. Również od godz. 1000, będzie możliwość adoracji wystawionego Najświętszego Sakramentu, jako okazja do rozważania i wdzięczności za Eucharystyczne cuda.

6. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego sakramentu tradycyjnie o godz. 1700. Po wystawieniu odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz litanie do NSPJ, następnie będzie możliwość adoracji i skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

7. Zachęcam do modlitwy o urodzaje oraz za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.

8. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej podczas wakacji.