PARAFIA P.W. IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W ZŁOTKOWIE

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Czwartek, 01 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 CZERWCA 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy świętej naszymi ofiarami składanymi do puszek możemy wesprzeć rozbudowę świątyni Opatrzności Bożej. Kończy się dzisiaj okres spowiedzi wielkanocnej.

  2. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, (Boże Ciało). Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 900 i 1100, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Zachęcam do licznego udziału w tej Uroczystości. Zapraszam do uświetnienia tej uroczystości Druhów Strażaków, KGW, Bartników, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dziewczynki sypiące kwiaty, niosących sztandary, poduszki, feretrony i różaniec. Postarajmy się też o wystrój naszych domów, szczególnie na trasie procesji. O Przygotowanie ołtarzy proszę:

  • I ołtarz – w bramie cmentarza – mieszkańcy Złotkowa, strona lewa i prawa, tam gdzie mieszka Pan Kwiatkowski

  • II ołtarz – na wysokości posesji Pani Laskowskiej i Państwa Malickich - wieś Kaliska

  • III ołtarz obok Państwa Kanapa – wioski Danków „A” i Janowo

  • IV ołtarz ( na ołtarzu polowym) oraz świątynię i terenu wokół niej – rodzice dzieci, które w Boże Ciało będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej

  1. W Uroczystość Bożego Ciała na Mszy świętej o godz. 1100 dzieci będą przeżywał swoją I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej.

  2. Chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Ministrantów oraz dziewczynki chcące wstąpić do Dzieci Maryi zapraszam w piątek na spotkanie o godz. 1900.

  3. Bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie na cmentarzu, jeśli chodzi o wyrzucanie śmieci. Przypominam, że kontenery są monitorowane i "niestety" widać, gdy ktoś wyrzuca jakieś plandeki lub inne śmieci, które w tych kontenerach nie powinny się znaleźć.

  4. Ksiądz Prymas Wojciech Polak Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński udziela dyspensy wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji dyspensy od obowiązku w dniu 9 czerwca br. (piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

 

Facebook

Wirtualne spacery

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele
8.30, 10.00, 11.30

Dni powszednie
18:00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Słupcy, Oddział w Kleczewie
55 8542 0001 3300 0228 0001 7553