Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

21 MAJA 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA

DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszy świętej o godz. 1130 będziemy przeżywać Dzień I Komunii Świętej. Dzieci do piątku będą uczestniczyć w Białym Tygodniu.

2. Bardzo dziękuję ludziom dobrej woli za prace porządkowe w ogrodzie, w świątyni jak i na terenie wokół niej.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Pana Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.

4. W sobotę o godz. 900 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP.

5. Za tydzień w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Jest to również Dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Naszymi ofiarami zbieranymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło rozbudowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało bardzo proszę:

• I ołtarz – w bramie cmentarza – mieszkańcy Złotkowa, strona lewa i prawa, tam gdzie mieszka Pan Kwiatkowski

• II ołtarz – na wysokości posesji Pani Laskowskiej i Państwa Malickich - wieś Kaliska

• III ołtarz obok Państwa Kanapa – wioski Danków „A” i Janowo

• IV ołtarz – na ołtarzu polowym – rodzice dzieci, które w Boże Ciało będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie świętej pamięci Romana Gołębiowskiego i Walentego Galińskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1100. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...