PARAFIA P.W. IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W ZŁOTKOWIE

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

Sobota, 04 Marzec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 MARCA 2023 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej ofiarami składanymi do puszek możemy wesprzeć Naród Ukraiński.

  2. Wyrażam swoją wdzięczność za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak też na wpłaty dokonywane na chodnik na Cmentarzu.

  3. Zachęcam i zapraszam do rozważania Męki Pańskiej podczas nabożeństw: Drogi Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 1730, Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy świętej o godz. 1130.

  4. Do posprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców Złotkowa: Państwa Mysior, Mrozińskich, Jachacy i Panią Piotrowską.

  5. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościć kleryków wraz z Rektorem Ks. dr Przemysława Kwiatkowskiego z naszego PWSD w Gnieźnie. Będziemy przeżywać we wspólnocie ducha Niedzielę Powołaniową.

  6. II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – „ad Gentes”. Są oni posłani przez Kościół i jako świadkowie wiary głoszą Ewangelię, tworząc wspólnoty nowych uczniów Jezusa Chrystusa. Do międzynarodowej grupy misjonarzy należy 1743 Polaków, wśród których są kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz wierni świeccy. Głosząc Ewangelię daleko poza granicami naszej Ojczyzny, budują oni jednocześnie Kościół w Polsce. Otwierają nasze serca i oczy na potrzeby Kościoła powszechnego, pomagają nam w realizacji chrzcielnego powołania uczniów-misjonarzy. Ukazują piękno bezinteresownej ofiarności i solidarności z ubogimi. Pomagają nam wierzyć, że w Jezusie Chrystusie, pod wszystkimi szerokościami geograficznymi, na wszystkich kontynentach, tworzymy jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Bądźmy z naszymi misjonarzami zarówno dzisiaj, jak i przez cały rok. Wspierajmy ich naszą modlitwą i ofiarą. Niech świadomość, że razem z misjonarzami budujemy Kościół i czynimy dobro w świecie towarzyszy naszym modlitwom i podejmowanym wysiłkom.

Facebook

Wirtualne spacery

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele
8.30, 10.00, 11.30

Dni powszednie
18:00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Słupcy, Oddział w Kleczewie
55 8542 0001 3300 0228 0001 7553