Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykła

Niedziela, 08 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykła

8 Sierpnia 2021 r.

XIX Niedziela Zwykła

1. Za posprzątanie naszej świątyni bardzo dziękuję mieszkańcom Józefowa: Pani Simińskiej, Pani Wilczewskiej oraz Państwu Nowickim.

2. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę miesiąca, zatem ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczone są na cele inwestycyjne parafii.

3. Osobne wyrazy wdzięczności składam na ręce tych wszystkich, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów z Kościerzyny, a więc Panią z KGW, Panią z Caritasu, oraz osobą, którzy zajęli się sprzątaniem ternu wokół kościoła, starej i nowej plebani, jak i również przygotowaniem świątyni na przyjęcie pielgrzymów. W sposób szczególny za podjęte prace pragnę podziękować Panom: Józefowi Kwiatkowskiemu, Włodzimierzowi Liczbińskiemu, Filipowi Matkowskiemu, Grzegorzowi Galińskiemu, oraz ministrantom Kacprowi Michalakowi i Mateuszowi Błaszkowskiemu.

4. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca, zatem zapraszam na czuwanie fatimskie, w piątek na godz. 1900.

5. Po różnych konsultacjach została podjęta decyzja, że Dożynki Parafialne odbędą się 5 września na Mszy świętej o godz. 1200.

6. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwyczajowo obchodzony jako Matki Bożej Zielnej. Dlatego też na każdej Mszy świętej będziemy święcić zioła i kwiaty.