Ogłoszenia Parafialne

1 Sierpnia 2021 r.

XVIII Niedziela Zwykła

  1. Do posprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę, na godz. 900 zapraszam mieszkańców Józefowa: Państwa Nowickich, Simińskich, Wilczewskich, Panią Kosmowską i Państwa Wiwacz.

  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 830 będzie wymiana Tajemnic Członków Koła Żywego Różańca.

  3. Tradycyjnie 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia gościmy w naszym Sanktuarium pielgrzymów z Kartuz. Bardzo proszę Panie z KGW, jak i wszystkich ludzi dobrej woli o zaangażowanie się i okazanie serca w ugoszczeniu peregrynujących na Jasną Górę. Osobną prośbę kieruję do Parafialnego Koła Caritas o pomoc w przyjęciu kapłanów, kleryków i siostry zakonne na plebani. Prawdopodobnie pielgrzymujących osób będzie od 100 do 150. Tego dnia z racji piątku udzielam dyspensy. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 1030 i 1800.

  4. Również w tym dniu przypada I piątek miesiąca. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Pana Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.

  5. Po spotkaniu z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną ogłaszam iż Dożynki Parafialne będziemy obchodzić 22 sierpnia. Wieniec dożynkowy, jak również bochen chleba proszę, aby w tym roku przygotowali mieszkańcy Miłaczewa.

  6. Pragnę również poinformować, że Odpust Parafialny ku czci Imienia NMP będziemy tradycyjnie przeżywać w niedzielę po 8 września, czyli 12 dnia miesiąca o godz. 1200.