Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Trójcy Świętej

30 Maja 2021 r.

 

  1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 1100 pięcioro dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Świętej. Biały tydzień dla tych dzieci będzie trwać od poniedziałku do środy. Pozostałe Msze święte w dzisiejszym dniu o godz. 830, 1300 i 1500. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz 1130 dzieci z klas IV będą przeżywać Msze świętą z okazji I rocznicy przyjęcia Komunii Świętej.

  2. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ogromne zaangażowani przy porządkowaniu terenów przy kościele i przy plebani, oraz za piękny wystrój naszej świątyni. Osobne podziękowanie pragnę złożyć na ręce Pani Barbary Wituckiej i Pani Jadwigi Krzemińskiej, również za pracę ogrodowe przy plebani, jak również dbałość o obrusy w kościele.

  3. Osobne podziękowanie należy się Państwu Mielczarkom, jak i Panom Krzysztofowi Wojtaszakowi, Panu Józefowi Pietrzakowi oraz Panią z KGW ze Złotkowa za wiele pracy włożonej przy upiększeniu terenu przed plebanią. Wyrazy wdzięczność pragnę złożyć Panu Filipowi Matkowskiemu i Panu Grzegorzowi Galińskiemu za wielkie poświęcenie w przygotowanie liturgii.

  4. W tym tygodniu 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą sprawowane, jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godz. 1130 wyruszymy z procesją. Ze względu na wciąż panujące obostrzenia sanitarne procesja odbędzie się wokół kościoła. Dlatego też proszę o przygotowanie dwóch ołtarzy, jeden przy dzwonnicy i proszę o jego przygotowanie Radę Parafialną i Ekonomiczną. Natomiast drugi ołtarz proszę o ustawienie rodziców dzieci, które będą w przyszłą niedzielę przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Ołtarz ten proszę przygotować przy ołtarzu polowym. Bardzo proszę dziewczynki o sypania kwiatków w tym dniu, jak i przez całą oktawę.

  5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zatem po Mszy świętej o godz. 830 wymiana Tajemnic Członków Koła Żywego Różańca.

  6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Pana Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.