Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 31 Maj 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

VIII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 r.

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która to Uroczystość kończy Okres Wielkanocny.

2. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 830 wymiana Tajemnic Członków Koła Żywego Różańca

3. W związku z zniesieniem dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszach świętych niedzielnych i świętach nakazanych, od przyszłej niedzieli, nie będzie już transmisji internetowej Mszy świętej z naszego Sanktuarium.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.

5. W sobotę na godz. 1715 zapraszam na modlitwę nowennową przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

6. I Komunia w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 20 września. Natomiast rocznica przyjęcia I Komunii Świętej w Uroczystość Bożego Ciała.

7. Do posprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę na godz. 900 zapraszam mieszkańców Kalisk: Panią Kamińską Marzenę, Panią But Henrykę i Panią Kamińską Alinę.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie, z naszej rodziny parafialnej, świętej pamięci Stanisława Pietrzaka. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

9. Poniżej podaję treść dekretu Księdza Prymasa.

Gniezno, dnia 29 maja 2020 r.

N. 1064/2020/P

D E K R E T

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński