VIII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 r.

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która to Uroczystość kończy Okres Wielkanocny.

2. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 830 wymiana Tajemnic Członków Koła Żywego Różańca

3. W związku z zniesieniem dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszach świętych niedzielnych i świętach nakazanych, od przyszłej niedzieli, nie będzie już transmisji internetowej Mszy świętej z naszego Sanktuarium.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.

5. W sobotę na godz. 1715 zapraszam na modlitwę nowennową przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

6. I Komunia w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 20 września. Natomiast rocznica przyjęcia I Komunii Świętej w Uroczystość Bożego Ciała.

7. Do posprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę na godz. 900 zapraszam mieszkańców Kalisk: Panią Kamińską Marzenę, Panią But Henrykę i Panią Kamińską Alinę.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie, z naszej rodziny parafialnej, świętej pamięci Stanisława Pietrzaka. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

9. Poniżej podaję treść dekretu Księdza Prymasa.

Gniezno, dnia 29 maja 2020 r.

N. 1064/2020/P

D E K R E T

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński