VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 r.

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawi w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 1730. W sobotę i niedzielę zachęcam, aby w gronie rodzinnym spotkać się na wspólnej modlitwie i wspólnie zaśpiewać Litanię do Matki Bożej.

2. Za posprzątanie naszej świątyni, na dzisiejszą niedzielę bardzo dziękuję Panią z Kalisk: Jaworskiej, Jasieckiej i Wojnarowskiej.

3. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która to Uroczystość kończy Okres Wielkanocny.

5. Trwamy w modlitwie nowennowej przed Uroczystością Zesłania Duch Świętego.

6. We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. W naszych modlitwach w tym dniu szczególnym pamiętajmy o naszych mamach.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie naszą byłą parafiankę, świętej pamięci Helenę Szkudelską, której pogrzeb odbędzie się w naszej parafii we wtorek o godz. 1100. Polecajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.