PARAFIA P.W. IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W ZŁOTKOWIE

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wilkanocną

Niedziela, 26 Kwiecień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wilkanocną


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020 r.

  1. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Natomiast w środę 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

  2. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca i rozpoczynamy miesiąc maj. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 1700. Nabożeństwo Majowe o godz. 1730. Zgodnie z zaleceniami w tym dniu nie odwiedzę chorych z sakramentalną posługą. W sytuacjach nagłych proszę o kontakt.

  3. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 1730.

  4. Uroczystość NMP Królowej Polski w tym roku będziemy przeżywać w sobotę 2 maja. Msza święta z Uroczystości o godz. 1000. Wieczorem natomiast o godz. 1715 nabożeństwo nowennowe przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

  5. Wyrażam, w imieniu wszystkich parafian, głęboką wdzięczność tym wszystkim osobom, które nie mogąc uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej z powodu epidemii swoimi ofiarami indywidualnymi, lub wpłatami na konto parafii, wspierają funkcjonowanie naszej wspólnoty w tym wymiarze materialnym.

  6. Msza święta o godz. 1130 w czasie epidemii będzie transmitowana przez internet. Po każdej Mszy świętej śpiewamy Suplikację, a kościół jest otwarty w dni powszednie od godz. 900 do zakończenia wieczornej Mszy świętej.

  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie świętej pamięci Kazimierza Broniszewskiego. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

  8. Uczestnicząc we Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, internet, czy też radio Ojciec Święty Franciszek prosi, abyśmy przyjmując duchowo Komunię Świętą odmawiali następującą modlitwę, którą nazwał “Aktem Komunii św. duchowej”. Oto pełny tekst tej niezwykłej choć krótkiej modlitwy:

Kładę się u Twych stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Ci moje skruszone serce,

uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności.

Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, niewysłowionej Eucharystii.

Pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, jaki oferuje Ci mój umysł.

Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię w duchu.

Przyjdź do mnie, O mój Jezu, kiedy ja, ze swojej strony, przychodzę do Ciebie!

Niech Twoja miłość ogarnie moje całe jestestwo w życiu i śmierci.

Wierzę w Ciebie, Tobie ufam, Ciebie miłuję.

  1. Poniżej podaję komunikat Księdza Prymasa

 

Komunikat ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski

z okazji tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha,

głównego Patrona Polski

 

 

 

Drodzy Siostry i Bracia!

Ze względu na aktualnie panującą sytuacją epidemiczną w naszej Ojczyźnie, tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, które były zaplanowane na 25 i 26 kwietnia z udziałem Episkopatu Polski, zostały ograniczone do Mszy św. odpustowej, którą będę sprawował w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 26 kwietnia o godz. 13.00.

Pomimo tych trudnych okoliczności, które boleśnie dotykają nas wszystkich – zarówno duchownych jak i świeckich – jest to nadal czas intensywnego duchowego przygotowania prymasowskiej archidiecezji na jej nawiedzenie przez Najświętszą Maryję Pannę w kopii Ikony Jasnogórskiej oraz oczekiwania na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W czasie tegorocznych uroczystości odpustowych pragniemy również uczcić setną rocznicę urodzin Papieża Polaka – św. Jana Pawła II, który jeszcze jako metropolita krakowski wielokrotnie przybywał do grobu i relikwii Św. Wojciecha.

Proszę Was zatem o duchową łączność z gnieźnieńskimi uroczystościami oraz o modlitwę do miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Wojciecha o ustanie pandemii w naszej Ojczyźnie, w Europie i na świecie.

 

 

 

Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

Prymas Polski

 

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele
8.30, 10.00, 11.30

Dni powszednie
18:00

 

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Słupcy, Oddział w Kleczewie
55 8542 0001 3300 0228 0001 7553