PARAFIA P.W. IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W ZŁOTKOWIE

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 22 Marzec 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 Marca 2020 r.

  1. Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz.1430. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy po Mszy świętej o godz. 1130.

  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1730, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy świętej o godz. 1130.

  3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w środę. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 900 i 1800. Tego dnia pół godziny przed każdą Mszą świętą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji, oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

  4. Ludzi dobrej woli proszę o składanie ofiar w zakrystii lub biurze parafialnym na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  5. W związku z korona-wirusem po każdej Mszy świętej będziemy śpiewać Suplikację. Każdego dnia kościół będzie otwarty, w dni powszednie, od godz. 900 aż do zakończenia wieczornej Mszy świętej. W tym czasie cudowny obraz Matki Bożej Złotkowskiej będzie odsłonięty.

  6. Jeśli ktoś posiada zdjęcia z peregrynacji Kopi Jasnogórskiej Pani z 1975 roku lub stare zdjęcia z naszej świątyni bardzo proszę o przyniesienie ich do mnie.

  7. Dekret Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski, który udziela dyspensy, aż do odwołania, wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane. Poniżej tekst dekretu.

 

Gniezno, dnia 20 marca 2020 r.

D E K R E T

 

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, z dniem 20 marca br., zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

 

W tym trudnym czasie proszę wszystkich wiernych o modlitwę za osoby dotknięte wirusem, za wszystkich, którzy chorym pomagają: lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne oraz za osoby pracujące nad wynalezieniem szczepionki. Módlmy się również o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa.

 

 

 

                                                                                                                           † Wojciech Polak

                                                                                                               Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

                                                                                                                                Prymas Polski

 

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele
8.30, 10.00, 11.30

Dni powszednie
18:00

 

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Słupcy, Oddział w Kleczewie
55 8542 0001 3300 0228 0001 7553