Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 22 Wrzesień 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

XXV Niedziela Zwykła

22 września 2019 r.

1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego przeżycia naszego Parafialnego Odpustu. Szczególne podziękowania składam na ręce osób, które zaangażowały się w posprzątanie i upiększenie naszej świątyni, terenu wokół niej oraz ołtarza polowego. Wyrazy wdzięczności składam również tym wszystkim osobom, które zaangażowały się w doniosłe przeżycie uroczystej Liturgii, a więc Władzom Samorządowym, Dyrektorowi Domu Kultury w Kleczewie, Panom zajmującym się nagłośnieniem, Druhom Strażakom, Orkiestrze Dętej z Kleczewa, Służbie Liturgicznej, Panu Kościelnemu wraz z małżonką, Panu Organiście, osobom niosącym feretrony, sztandary, poduszki, oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki.

2. W niedzielę inwestycyjną zebraliśmy na remont toalet 1 070,00 zł. Za ofiarność i zrozumienie bardzo dziękuję.

3. Do posprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców Miłaczewa: Państwa Szpekcińskich, Wiechcińskich, Pawlaczyk i Beinke.

4. W związku z peregrynacją Kopi Jasnogórskiej Madonny w naszej Archidiecezji organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, wraz z parafią z Budzisławia Kościelnego. Przebieg pielgrzymki:

• 6 października o godz. 1300 wyjazd

• godz. 1900 – Konferencja

• godz. 2100 – Apel Jasnogórski

• godz. 2130 – 2330 – czuwanie prowadzone przez naszą Archidiecezję

• godz. 2400 – Uroczysta Msza święta

• godz. 130 – Zakończenie czuwania i spoczynek

Na drugi dzień 7 października

• godz. 900 – Droga Krzyżowa

• godz. 1100 – Msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu

Koszt pielgrzymi: autokar plus nocleg 100,00 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Chętnych proszę o zapisywanie się do przyszłej niedzieli.

1. W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na spotkanie w naszej świątyni.

2. Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie na plebani w piątek o godz. 1900.

3. Młodzież z klasy siódmej i ósmej zapraszam na spotkanie wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 1130. Spotkanie dotyczyć będzie przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zajmują się dbaniem o miejsca na których stoją krzyże i figury w naszej parafii. Szczególne podziękowanie składam na ręce mieszkańców Dankowa i Józefowa, którzy w ostatnim czasie poczynili różnego rodzaju pracę, aby te miejsca jeszcze były piękniejsze.

5. Raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim Parafianom i Dobrodziejom, którzy złożyli datek na zakup nowego baldachimu.

6. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.