Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 01 Wrzesień 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą

XXII Niedziela Zwykła

1 września 2019 r.

1. Z głębi serca pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Dożynkowych. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego szczególnego świętowania.

2. W poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczynają kolejny rok szkolny. Msza święta w ich intencji, oraz w intencji Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły będzie sprawowana o godz. 800. Dzieci w zakrystii mogą odbierać książeczki na niedzielne Msze święte i pierwszy obrazek.

3. We wtorek, 3 września przypada w naszej parafii Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 900, a zakończy przed wieczorną Mszą świętą o godz. 1730. W związku z tym czuwanie przed wystawionym w Najświętszym Sakramencie podejmą następujące osoby:

• od 900 – 1000 – mieszkańcy Złotkowa

• od 1000 – 1100 – mieszkańcy Dobromyśli

• od 1100 – 1200 – mieszkańcy Józefowa

• od 1200 – 1300 – Członkowie Koła Żywego Różańca

• od 1300 – 1400 – mieszkańcy Kalinówca i Janowa

• od 1400 – 1500 – mieszkańcy Dankowa i Dankowa „A”

• od 1500 – 1600 – mieszkańcy Miłaczewa i Kaliskiej

• od 1600 – 1700 – mieszkańcy Woli Spławieckiej i Suchar

• od 1700 – 1730 – Liturgiczna Służba Ołtarza

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Rano od godz. 800 z sakramentalną posługo odwiedzę chorych. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Pana Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.

2. Rady Parafialna i Ekonomiczna wyszły z propozycją zakupu nowego baldachimu. W związku z tym Radni, jak i Pan Kościelny ofiarowali po 100, 00 zł. na ten cel. Jest to jednak za mało, aby dokonać zakupu. Radni zatem podjęli decyzję, aby przez każdą wioskę przeszedł tak zwany „Portfelik”. I tak ze Złotkowa od Pani Łobacz, z Miłaczewa od Pani Szpekcińskiej, z Dobromyśli i Alinowa od Państwa Kornowiczów, z Woli Spławieckiej i Suchar od Pana Michalskiego, z Józefowa od Pani Janaczyk, z Kalinówca – od Pana Tylmana, z Janowa od Pani Matuszak, z Dankowa od Pana Galińskiego i z Kalisk od Pani Kamińskiej.

3. Przyszła niedziela jest też drugą niedzielą miesiąca, zatem ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Również w przyszłą niedzielę tradycyjnie poświęcimy ziarno do zasiewu, które jest związane ze świętem Narodzenia NMP.

4. Odpust parafialny będziemy przeżywać 15 września. Suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył Ks Marcin Kulczynski.

5. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.