Ogłoszenia parafialne na XIX Niedziele Zwykłą

Niedziela, 11 Sierpień 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedziele Zwykłą

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019 r.

1. Po nawiedzeniu naszego Sanktuarium przez pielgrzymów z Kaszub wyrażam swoją wdzięczność Kołom Gospodyń Wiejskich, członkom Parafialnego Zespołu Caritas jak i wszystkim zaangażowanym, za okazane serce i przygotowanie poczęstunku, zarówno przy kościele jak i też na plebani.

2. Za posprzątanie naszej świątyni bardzo dziękuję mieszkańcom Dankowa: Państwu Wojciechowskim, Arend, Galińskim i Pani Galińskiej.

3. We wtorek 13 sierpnia będziemy przeżywać kolejne czuwanie Fatimskie. Zapraszam na wieczorną Msze świętą na godz 1900, po której procesja z modlitwą różańcową do groty Matki Bożej Fatimskiej.

4. W tym tygodniu, w czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 900 i 1030. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

5. Za dwa tygodnie na Mszy świętej o godz. 1400 będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium Dożynki Gminno-Parafialne. Bardzo proszę każdą wioskę o przygotowanie dożynkowego bochna chleba. W związku z tym wydarzeniem bardzo zapraszam Przewodniczące KGW działających w naszej parafii, jak też Radę Duszpasterską na spotkanie organizacyjne w środę na godz. 1915.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej świętej pamięci Mieczysława Głąbockiego i świętej pamięci Antoniego Żelka. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

7. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.