Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela, 02 Czerwiec 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną Wniebowstąpienia Pańskiego

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2 czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dzisiaj obchodzimy łączy się z Dniem Dziękczynienia, duchowym wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Po Mszach świętych, ofiarami składanymi do puszek, możemy wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 830 wymiana tajemnic Członków Koła Żywego Różańca. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 1130 dzieci z klasy czwartej będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami, dnia 11 czerwca udają się na pielgrzymkę do grobu Świętego Wojciecha. Podczas wyjazdu zwiedzą Muzeum Archidiecezjalne, Katedrę Gnieźnieńską wraz z jej podziemiami, wejdą na wieżę widokową, będą uczestniczyć w Mszy świętej w Katedrze o godz. 1200. Następnie przejście do Seminarium na obiad, po którym zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Koszt dla jednego uczestnika 55 zł. Mogą zapisywać się też inne osoby, które chciały by nawiedzić Pierwszą Stolicę Polski.

4. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Oborach. Odbędzie się ona 6 lipca, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt 25 zł. Zapisywać można się jeszcze przez tydzień dokonując wpłaty 25 zł.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Rano od godz. 800 z sakramentalną posługo odwiedzę chorych. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.

6. Trwamy w modlitwie nowennowej przed Uroczystością Zesłanie Ducha Świętego, która to przypada w przyszłą niedzielę.

7. O przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała proszę: I ołtarz – przy posesji Państwa Wituckich – mieszkańców Józefowa, II – przy sklepie Państwa Mysior – mieszkańców Woli Spławieckiej i Suchar, III – przy posesji Państwa Kołodziejczyk – mieszkańców Dobromyśla i Alinowa i IV – przy posesji Państwa Michalskich – mieszkańców Kalinówca.

8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.