Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną

Niedziela, 26 Maj 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną

VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy szczególną Uroczystość. Jedenaścioro dzieci po raz pierwszy w życiu będzie w pełni uczestniczyć w Eucharystii, przystępując do I Komunii Świętej. Dzieci pierwszokomunijne przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku, będą przychodzić do kościoła, ubrane w białe szaty, na Msze święte, które będą sprawowane o godz. 1700. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe.

2. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej swoją rocznicę będą przeżywać za tydzień na Mszy świętej o godz. 1130. Pierwsza próba dla tych dzieci w poniedziałek o godz. 1600.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tak zwane Dni Krzyżowe. Dni podczas których modlić się będziemy o Urodzaje i za Kraje Głodujące. Nabożeństwa majowe w tych intencjach będziemy odprawiać przy krzyżach i figurach w naszej parafii o godz. 1900. W poniedziałek zapraszam na te modlitwy do Suchar, we wtorek modlitwa w Kaliskach, a w środę w Józefowie.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, natomiast w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Za tydzień przypada Dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Po Mszach świętych, ofiarami składanymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. Również za tydzień po Mszy świętej o godz. 830 wymiana Tajemnic Koła Żywego Różańca.

7. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Oborach. Odbędzie się ona 6 lipca, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt 45 zł. Zapisywać można się jeszcze przez tydzień dokonując wpłaty 20 zł.

8. Pomiędzy płotem plebanii, a drogą została postawiona gablota z ogłoszeniami Pana Sołtysa. Mieszkańcy Złotkowa, jak też Dobromyśla w ten sposób będą mieli łatwiejszy dostęp do tych ogłoszeń.

9. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.