Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019 r.

 

  1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej.

  2. W poniedziałek zapraszam na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1900 będzie sprawowana Msza święta podczas której będzie można przyjąć Sakrament Chorych. Po Mszy świętej modlitwa różańcowa z procesją do Groty Fatimskiej.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Pani Złotkowskiej, w każdą środę maja, będzie połączona z nabożeństwem majowym i będzie odprawiana o godz. 1730.

  4. Po odpowiednim kursie, na uroczystej Mszy świętej w Gnieźnieńskiej Katedrze, nasi lektorzy: Filip Matkowski, Rafał Mąkowski i Grzegorz Galiński zostali mianowani przez Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia Ceremoniarzami.

  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszam na pierwszą próbę liturgiczną w poniedziałek na godz. 1700.

  6. Za tydzień po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek, wspierając w ten sposób nasze gnieźnieńskie Seminarium.

  7. Bardzo zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane, w dni powszednie, pół godziny przed wieczorną Mszą święta, a w niedzielę odmawiamy Litanie Loretańską po Mszy o godz. 1130.

  8. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczymy na remont toalet przy kaplicy. Jednocześnie pragnę poinformować, że dochód z Balu Karnawałowego po odliczeniu wszystkich kosztów wyniósł 4 497,00 zł. Tą kwotę dołączymy do wyżej wspomnianego remontu.

  9. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.