Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 r.

1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólnotę modlitwy w Triduum Paschalnym, oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zebraliśmy 1 675 zł.

Natomiast w minioną niedzielę na remont toalet zebraliśmy 1 537 zł.

2. Wyrazy wdzięczności w imieniu wszystkich Parafian składam osobom zaangażowanym w przygotowanie Grobu Pańskiego: Panu kościelnemu wraz z małżonką, Państwu Łobacz, Pani Malickiej, Pani Wojtaszak, Państwu Mielczarek, Panu Galińskiemu oraz lektorom. Pragnę również podziękować druhom strażakom z OSP Złotków, OSP Kaliska za adorację i czynny udział w liturgii, orkiestrze, ministrantom, lektorom, lektorkom, asyście, pocztom sztandarowym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia dzisiejszej uroczystości.

3. Dzisiaj, jak też w Poniedziałek Wielkanocny nie ma Mszy świętej o godz. 1500. Porządek Mszy świętych w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest następujący. Eucharystia w tym dniu będzie sprawowana o godz. 830, 1000 i 1130. W takich godzinach również będzie sprawowana Eucharystia w każdą niedzielę.

4. W najbliższy piątek, ze względu na oktawę Wielkanocy, która trwa do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego, nie ma postu.

5. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam we wtorek 23 kwietnia na godz. 1900. Młodzież będzie miała pierwszą próbę liturgiczną, a więc obecność wszystkich jest obowiązkowa. Bierzmowanie , którego udzieli naszej młodzieży Prymas Polski, Arcybiskup Wojciech Polak będzie miało miejsce w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 1700.

7. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach, w środę w modlitwie nowennowej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed wieczorną Mszą świętą do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.