Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Niedziela, 23 Grudzień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

IV Niedziela Adwentu

23 Grudnia 2018 r.

1. W tym tygodniu kończy się czas Adwentu. Msza święta w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 1000. W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte będą sprawowane o północy, o godz. 900 i 1100. Nie ma Mszy świętej o godz. 1500. W drugi dzień świąt Msze święte według niedzielnego porządku. W święto Świętego Szczepana 26 grudnia po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie owsa. W tym dniu ofiary składane przeznaczone są na KUL.

2. Uroczystość Świętej Rodziny przypada w przyszłą niedzielę.

3. W sobotę wraz z członkami Parafialnego Zespołu Caritas rozwieźliśmy paczki najbardziej potrzebującym. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy ofiarowali potrzebne produkty umieszczając je w specjalnych kartonach w sklepach w Złotkowie. Podziękowania również składam właścicielom sklepów, dzięki którym taka zbiórka była możliwa.

4. Do posprzątania naszej świątyni na przyszłą niedzielę zapraszam mieszkańców Józefowa: Państwa Nowickich, Simińskich i dwie rodziny Przebieraczów.

5. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pięknego wystroju naszej świątyni na Uroczystość Bożego Narodzenie. Serdeczne podziękowanie składam na ręce państwa Łobacz, Malickich, Wojtaszaków, Pana Krzysztofa Galińskiego, Pana Kościelnego wraz z Małżonką, oraz młodzieży z LSO. Dziękuję również Państwu Szpekcińskich za piękne choinki ofiarowane do kościoła jak i też na plebanię.

6. W tym tygodniu rozpocznę odwiedziny kolędowe. W piątek pragnę odwiedzić rodziny mieszkające w Woli Spławieckiej i Sucharach. Początek u Państwa Blejwasów aż do Państwa Bartczaków O pojazd proszę Pana Andrzeja Bartczaka. Natomiast w sobotę kolęda w Kaliskach. Początek od Parceli. O pojazd proszę Pana Grzegorza Kamińskiego. W piątek i sobotę kolęda zaczyna się o godz. 900, z tej racji proszę, aby pojazdy były przy plebanii o godz. 845.

7. Przypominam, że można u mnie zapisywać się na Bal Karnawałowy, który to będzie miał miejsce 16 lutego.

8. Ksiądz Prymas przychylił się do prośby Wojewody Wielkopolskiego, który prosił, aby w 100. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, zabiły dzwony w kościołach naszej archidiecezji. Zatem dnia 27 grudnia br. o godzinie 16.40 będą biły dzwony przez 5 minut.

9. Opłatki na wigilijny stół można nabywać w zakrystii.