Ogłoszenia parafialne na Uroczystość NMP Częstochowskiej

Niedziela, 26 Sierpień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość NMP Częstochowskiej

Uroczystość NMP Częstochowskiej

26 sierpnia 2018 r.

1. Dzisiaj w Kościele Polskim przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, a na szczeblu gminnym Dożynki. Uroczysta Msza święta z tej okazji będzie w Kleczewie o godz. 1500. Dzisiaj również jest Odpust Parafialny o godz. 1200 w Ostrowitym.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 830 wymiana tajemnic Koła Żywego Różańca.

3. Bardzo dziękuję mieszkańcom ze Złotkowa Państwu Szcześniak, Mrozińskim,Panu Kwiecińskiemu i Państwu Wnuczek za posprzątanie naszej świątyni.

4. Wyrażam ogromną wdzięczność w imieniu wszystkich parafian, jak i też swoim wszystkim, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowanie naszych parafialnych Dożynek. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję na ręce mieszkańców Złotkowa, którzy byli gospodarzami tej Uroczystości. Bóg zapłać Kołu Gospodyń Wiejskich ze Złotkowa i ludziom dobrej woli, którzy zadbali o to, aby kościół, jak i teren przy kościele oraz ołtarz polowy były pięknie wysprzątane i udekorowane, za przygotowanie pysznego poczęstunku, wszystkim, którzy zadbali o wspaniały przebieg Liturgii, Panu Kościelnemu, Panu Organiście i Pani Kindze, Służbie Liturgicznej, osobom, które niosły dary, osobą czytającym. Szczególne Bóg zapłać Panu Krzysztofowi Galińskiemu i Panu Adrianowi Kwiecińskiemu za wykoszenie sadu.

5. Na przyszłą niedzielę, na Msze świętą o godz. 1130 szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii Świętej, jak i te dzieci, które w przyszłym roku w naszej parafii będą przeżywać swoją I Komunię. Rodziców proszę o to, aby tak zaplanowali sobie czas, żeby w tym dniu wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyli w tej Mszy świętej. Dla najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy pójdą do szkoły, czy przedszkola będzie poświęcenie tornistrów.

6. W piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą, od godz. 1700 będzie okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci i młodzieży, którzy 3 września rozpoczną kolejny rok szkolny, aby rozpoczęli kolejny etap zdobywania wiedzy z Chrystusem w sercu w Imię Boże.

7. Najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca, zatem jak zawsze odwiedzę chorych naszej parafii. Początek od godz. 800.

8. Przychylając się do prośby PKP odczytam przekazaną informację Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z Indywidualnym Numerem Identyfikacyjnym. Żółte naklejki wraz z numerem są umieszczone po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i na napędach rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansę na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów, a tym samym uniknięcie nieszczęśliwego zdarzenia.

9. W minionym tygodniu po tragicznym wypadku odszedł do Pana z naszej rodziny parafialnej świętej pamięci Zdzisław Guzik. natomiast w dniu dzisiejszym Pan Bóg powołał do siebie świętej pamięci Stanisława Dąbka, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz.1300. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

10. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.