Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy

Niedziela, 27 Maj 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy

27 maj 2018 r.

1. Dzisiaj w Kościele świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Na Mszy świętej o godz 1100 dzieci z klas trzecich przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzinach. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień. Uczestniczą wtedy w nabożeństwie majowym o godz. 1730, a następnie we Mszy świętej o godz. 1800. W uroczystość Bożego Ciała dzieci przychodzą na Mszę świętą na godz. 1100. W piątek będzie poświęcenie wszelkiego rodzaju pojazdów.

3. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 1100 będzie rocznica dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Komunii świętej. Te dzieci zapraszam na próbę 1 czerwca na godz. 1900. Rodziców tych dzieci zapraszam do posprzątania naszej świątyni w sobotę po wieczornej Mszy świętej, około godz. 1900.

4. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800. Zapraszam w sposób szczególny dzieci przeżywające rocznicę I Komunii świętej.

6. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 31 maja Msze święte będą sprawowane o godz. 900 i 1100. Po mszy świętej o godz. 1100 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy.

7. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu zaprasza na bezpłatne badania, które to odbędą się 5 czerwca, we wtorek w Poradni Lekarskiej „KLECZEW” przy ul. Strażackiej 1 od godz. 900. Badanie przeznaczone jest dla pacjentów dorosłych z problemami słuchu, oraz użytkowników aparatów słuchowych. Zapisy prowadzi przychodnia.

8. Bardzo proszę o poinformowanie chorych, których zwyczajowo odwiedzam w pierwszą sobotę miesiąc, że w czerwcu te odwiedziny będą miały miejsce w pierwszy piątek miesiąca to jest 1 czerwca od godz. 800.

9. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym numerze znajdziemy dodatek z rozważaniami na każdy dzień miesiąca czerwca.