Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1 kwietnia 2018 r.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólnotę modlitwy w Triduum Paschalnym, oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zebraliśmy 1 555 zł.

 2. Wyrazy wdzięczności w imieniu wszystkich Parafian składam osobom zaangażowanym w przygotowanie Grobu Pańskiego, druhom strażakom z OSP Złotków, i Kalisk za adorację i czynny udział w liturgii, orkiestrze, ministrantom, lektorom, lektorkom, asyście, pocztom sztandarowym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia dzisiejszej uroczystości.

 3. W Wielki Wtorek wraz z członkami Parafialnego Zespołu Caritas rozwieźliśmy paczki osobom potrzebującym. Dzięki ofiarności dobrych ludzi takim wsparciem mogliśmy obdarzyć dziewięć domostw.

 4. Dzisiaj, jak też w Poniedziałek Wielkanocny nie ma Mszy świętej o godz. 1500. Porządek Mszy świętych w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest następujący. Eucharystia w tym dniu będzie sprawowana o godz. 830, 1000 i 1130.

 5. W najbliższy piątek, ze względu na oktawę Wielkanocy, która trwa do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego, nie ma postu.

 6. W trosce o naszą świątynię parafialną do jej posprzątania w sobotę zapraszam Parafian ze Złotkowa, nr domów: 49,46, 47a i 53:   ( p. Krysztofowicz, p. Grzechowska, p. Niedźwiedzińscy i p. Michalak ).

 7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 8. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca nie będzie odwiedzin chorych

 9. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach, w środę w modlitwie nowennowej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek przed wieczorną Mszą świętą do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

 10. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczamy na utrzymanie parafii.

 11. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.