1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa, które Jezus, wywyższony na krzyżu, kieruje do swojej Matki Maryi i do Jana: „'Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja'. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).

2. Dziś po Mszy św. o godz. o godz. 9.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, II klasy gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej. Po Mszy św. o godz.11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III.

3. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie zbieramy składkę na cele związane z naszą parafią.

4. We wtorek 13 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na plebanię Radę Ekonomiczną, Radę Duszpasterską, Parafialny Caritas.

5. Przed nami ostatnie dni karnawału. W najbliższą środę 14 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna w kościele okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 17.00. Przypominam, że w tym dniu każdego katolika obowiązuje post ścisły, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia, od którego nie ma dyspensy (nie jemy potraw mięsnych, jeden raz do syta, dwa razy możemy się nieco posilić). Przypominam również o tym, że w Wielkim Poście uczestniczenie w jakichkolwiek zabawach jest grzechem ciężkim (także w tzw. „osiemnastkach”), nie ma tutaj żadnych wyjątków.

6. Zachęcam do modlitwy w czasie nabożeństw wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Za tydzień w niedzielę zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Po tym nabożeństwie bezpośrednio Msza św., w czasie której kazania już nie będzie.

7. Po I Niedzieli Wielkiego Postu, w sklepach na terenie naszej parafii, będą wystawione „kosze” z napisem „ DLA POTRZEBUJĄCYCH”, w których będzie można składać różne produkty dla nich.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

9. Uprzejmie proszę o ofiary, kto zechce i może, na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

10. Bardzo dziękuję:

- Parafianom z Woli Spławieckiej i Suchar za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za kwiaty

- za dzisiejsze ofiary z racji II niedzieli miesiąca

11. Zaproszenie Księdza Prymasa.