1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd.

2. Dziś po Mszy św. o godz. o godz. 9.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, II klasy gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej. Po Mszy św. o godz.11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III.

3. W czwartek 01 lutego będziemy przeżywać Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej.

4. W piątek 02 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego i jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, męskie i żeńskie. Tradycyjnie ten dzień nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej, dlatego na Mszy św. o godz. 17.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcę świece. Wszystkich jednak przybywających w tym dniu na Eucharystie o godz. 11.00 i 17.00 proszę o przyniesienie świec. Tego dnia zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.

5. W piątek 02 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Popołudniu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja, w czasie której możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17.00 Msza św.

6. W sobotę 03 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca. W godzinach rannych odwiedzę chorych w posługa sakramentalną.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

9. Tradycyjnie jak co roku zapraszam wszystkich Parafian i chętnych na Parafialną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się w dniu 10 lutego 2018 r. Koszt od pary wynosi 200 zł.

10. Bardzo dziękuję:

- Parafianom z Kalisk za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za kwiaty

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

- za ubiegłotygodniowe ofiary do puszek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej(89,50)

11. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę – Jana Bosko (p)

- w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej

- w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego