Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Poniedziałek, 25 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

„ Siostry i Bracia, doskonale wiecie i sami doświadczacie różnych wyzwań jakie stawia przed nami współczesny świat. Do ich pokonywania, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebujemy Ducha Świętego, Jego daru rady i męstwa, mądrości i pobożności, a nade wszystko jedności, zgody, szacunku i miłości.
Tego uczy nas przychodzący w betlejemską noc Jezus. Wobec Niego stają pastuszkowie i mędrcy ze Wschodu, ludzie różnych stanów, kolorów skóry i poglądów. Razem wpatrują się w betlejemską gwiazdę, która zwiastowała pokój ludziom dobrej woli. W tym czasie chcemy wzywać Ducha Świętego i prosić Go, abyśmy jako Kościół, jako wspólnota świętowojciechowej archidiecezji, stawali się ludźmi jedności, pojednania i przebaczenia. Jako spadkobiercy 600-letniej tradycji Prymasów Polski, mieszkańcy ziemi, na której nasi ojcowie przyjęli chrzest, jako ludzie obdarowani darami Ducha Świętego, możemy jeszcze bardziej stawać się przekazicielami i głosicielami betlejemskiego światła pokoju. Z pomocą Ducha będziemy potrafili to zrobić, będziemy umieli tak żyć, aby inni patrząc na nas pomyśleli i uwierzyli, że pomimo dzielących nas różnic, możemy być ludźmi pokoju i pojednania. Nie pozwólmy stawiać się po różnych stronach barykady. Nie pozwólmy wznosić barykad. Niech piękno Bożego Narodzenia skłania nas do jedności, do podania sobie ręki, a nie stawać się miejscem kłótni i budowania murów wyższych niż dotychczasowe.” - Prymas Polski Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Wojciech Polak.

Wszystkim Parafianom i Gościom w tym szczególnym dniu pragnę życzyć przede wszystkim obfitości Bożego Błogosławieństwa, byśmy w przychodzącym na świat Jezusie umieli dostrzec Tego, który jest dawcą pokoju i miłości, byśmy doświadczali cierpliwej i wiernej miłości Boga, który nie bacząc na naszą kruchość, pragnie zamieszkać między nami. Duch Święty niech udziela Wam tych darów, których teraz najbardziej potrzebujecie. Dziękuję za dar Waszej obecności, za wspólną drogę, którą jako Kościół przemierzamy.

1. Dzisiaj Msze św. jeszcze o 9.00 i 11.00, nie ma Mszy św. o 15.00.

2. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. o godz. 9.00 i godz. 11.00 poświęcimy owies przed kościołem. Na godz. 14.15 zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci, do wspólnego kolędowania przy żłóbku.

3. Od czwartku 28 grudnia rozpoczniemy tradycyjne, duszpasterskie nawiedzenie rodzin, zwane kolędą. W czwartek 28 grudnia kolęda od godz. 9.00 obejmująca Wolę Spławiecką i Suchary ( początek od pp. Bartczak do pp. Blejwas) . Poproszę o zorganizowanie transportu p. Michała Blejwasa).

4. W piątek 29 grudnia kolęda od godz. 9.00 obejmująca cały Miłaczew (od pp. Szpekcińskich do p. Haliny Kołodziejczyk). Poproszę o zorganizowanie transportu p. Tomasza Feknera.

5. W sobotę 30 grudnia kolęda od godz. 9.00 obejmująca całe Kaliska (od p. Mirosławy Przybylskiej do pp. Kopterskich) . Poproszę o zorganizowanie transportu p. Tomasza Wojnarowskiego.

6. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian z Dankowa.

7. W niedzielę 31 grudnia po Mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

8. W poniedziałek 01 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitw o Pokój, po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.