Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

Niedziela, 10 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

1. Dziś przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. do puszek będzie można wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie.

2. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie zbieramy składkę na potrzeby naszej parafii.

3. Msze święte zwane RORATAMI w poniedziałek o godz. 17.00 a we wtorek wyjątkowo o godz. 8.00. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów.

4. We wtorek 12 grudnia całodzienna spowiedź w Budzisławiu Kościelnym.

5. W środę 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.

6. W piątek 15 grudnia całodzienna spowiedź w Ostrowitem.

7. W sobotę 16 grudnia zapraszam na plebanię po Mszy św. o godz. 17.00 Żywy Różaniec, Panią Katechetkę, całą Służbę Liturgiczną i scholkę dziecięcą z rodzicami na opłatek.

8. W niedzielę 17 grudnia zapraszam na plebanię po Mszy św. o godz. 15.00 Radę Parafialną i Radę Ekonomiczną, Przewodniczące KGW z naszej parafii, parafialny „Caritas” oraz delegację OSP ze Złotkowa i Kalisk na opłatek.

9. Zapraszam na próbę wszystkich członków naszej parafialnej orkiestry w przyszłą niedzielę na godz. 17.00.

10. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian z Miłaczewa.

11. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

12. W zakrystii można nabyć świece adwentowe Caritas na stół wigilijny w cenie małe po 7 zł duże po 13 zł oraz poświęcone opłatki.

13. Bardzo dziękuję:

- wszystkim, którzy odpowiadają na zaproszenie do pomocy „ DLA POTRZEBUJĄCYCH” i kupują w sklepach na terenie naszej parafii różne produkty dla nich,

- za dzisiejsze ofiary z racji II niedzieli miesiąca,

- za pomoc w przygotowaniu rekolekcji adwentowych,

- za dary na stół,

14. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę – św. Łucji (dz, m)

- w czwartek – św. Jana od Krzyża (p, dK)