Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

Niedziela, 03 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu – czas duchowego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Tematem rozważań przez ten rok liturgiczny będzie hasło: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2. Dzisiaj na wszystkich Mszach Św. poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można tylko nabyć w zakrystii i biurze parafialnym.

3. Dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, II klasy gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5. W Kleczewie w niedziele od godz. 11.00 rozpoczął się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

6. Roraty, na które zapraszam szczególnie dzieci z lampionami i młodzież, będą odprawiane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i we wtorki o godz. 17.00.

7. Od poniedziałku 04 grudnia zapraszam wszystkich parafian do zaangażowania się w pomoc „ DLA POTRZEBUJĄCYCH” i pokornie proszę kupować w sklepach na terenie naszej parafii różne produkty dla nich.

8. W poniedziałek 04 grudnia całodzienna spowiedź w Dobrosołowie.

9. W naszej parafii od środy 06 grudnia do piątku 08 grudnia będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe. Całodzienna spowiedź u nas będzie w czwartek 07 grudnia. Cały plan wywieszony jest w gablocie parafialnej.

10. W piątek 08 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. medaliki. Jednak i każdy z nas może szczególnie w tym ostatnim dniu rekolekcji adwentowych przynieść do poświęcenia medaliki.

11. W zakrystii można nabyć świece adwentowe Caritas na stół wigilijny w cenie małe po 7 zł duże po 13 zł.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

13. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie więc będzie zbierana składka na cele parafialne.

14. Za tydzień będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. do puszek będzie można wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie.

15. Bardzo dziękuję:

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

- za wykonanie i ofiarowanie stroika adwentowego,

16. W kalendarzu liturgicznym:

- w czwartek – św. Ambrożego(bp, dK)

- w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP