Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 05 Listopad 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, II klasy gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej.

3. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

4. Dziś w parafii odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Podpisy zbieramy w zakrystii.

5. W sobotę 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Święto, które powinno być bliskie każdemu Polakowi, gdyż to dzień, w którym pamiętamy o tylu pokoleniach naszych Rodaków, którzy złożyli ogromną daninę krwi, byśmy mogli cieszyć się wolnością. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

6. W sobotę 11 listopada od godz. 19.00 w sali OSP w Złotkowie odbędzie się Andrzejkowa Zabawa Parafialna. Koszt udziału od pary wynosi 180 zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła i parafii. Serdecznie zapraszam do udziału w zabawie, jeszcze można się na nią zapisywać u mnie.

7. Za tydzień będziemy przeżywali IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie więc będzie zbierana składka na cele parafialne.

9. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

10. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza zostały ustawione znicze na grobach, których dysponenci są proszeni o kontakt z Biurem Parafialnym, aby wyjaśnić nieścisłości.

11. Bardzo dziękuję:

- Parafianom z Dobromyśl i Alinowa za posprzątanie kościoła,

- za ofiary z dnia 1listopada na rzecz PWSD w Gnieźnie (421,65 zł),

- za ofiary na utrzymanie parafii,

12. W kalendarzu liturgicznym:

- w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- w piątek – św. Leona Wielkiego (pa, dK)

- w sobotę – św. Marcina z Tours (bp)