PARAFIA P.W. IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W ZŁOTKOWIE

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 08 Październik 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą


1. Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem:” Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Dziś druga niedziela w miesiącu, tradycyjnie będziemy zbierać składkę na cele związane z utrzymaniem naszej parafii.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, w niedziele o godz. 14.30. Dzieci mają swoje specjalne nabożeństwo we wtorki o godz. 16.00.

5. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można rezerwować Msze św. na rok 2018, składać wymienianki całoroczne i jednorazowe.

6. W piątek przypada 13 dzień października, a więc ostatnie w tym roku kalendarzowym Czuwanie Fatimskie. Rozpoczniemy je wyjątkowo nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30, później Msza św. o godz. 19.00, a zakończymy Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej, o której oświetlenie tradycyjnie proszę druhów strażaków.

7. W tym roku jeszcze pragniemy zorganizować Andrzejkową Zabawę Parafialną. Odbędzie się ona w sobotę 11listopada 2017 roku. Koszt udziału od pary nie uległ zmianie, a więc wynosić będzie 180 zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła i parafii. Serdecznie zapraszam do udziału w zabawie, można się na nią zapisywać u mnie.

8. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza bardzo proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej cmentarza są właściwe, tj. czy są właściwie zapisane dane pochowanych, czy zgadzają się daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu – można to zobaczyć na naszej stronie internetowej a także na stronie cmentarza: www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego dysponentów, gdzie są nieścisłości i braki a także dysponentów, których to groby są oznaczone na czerwono. Na cmentarzu są również groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne. W miesiącu październiku zostaną ustawione znicze na grobach, które są oznaczone w internecie na czerwono - czyli takie, których dysponenci są proszeni o kontakt z Biurem Parafialnym aby wyjaśnić nieścisłości. Przypominam, iż według Ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych, Art 7 pkt. 1 i pkt. 2 - grób do ponownego pochówku może być zagospodarowany po 20 latach od daty pochowania zmarłego w przypadku braku przedłużenia jego ważności.

9. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

10. Bardzo dziękuję:

- Parafianom ze Złotkowa III za posprzątanie kościoła

- za dzisiejsze ofiary z racji II niedzieli miesiąca

11. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka (bp)

- w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego (p)

- w sobotę – bł. Radzima Gaudentego (bp)

Facebook

Wirtualne spacery

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele
8.30, 10.00, 11.30

Dni powszednie
18:00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Słupcy, Oddział w Kleczewie
55 8542 0001 3300 0228 0001 7553