Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 17 Wrzesień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – polecajmy w modlitwie pracowników mediów oraz kolejną rocznicę napadu Związku Radzieckiego na Polskę – pamiętajmy o tych, którzy bronili granic naszej Ojczyzny.

3. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian ze Złotkowa II.

4. W tym roku pragniemy zorganizować Andrzejkową Zabawę Parafialną. Odbędzie się ona w sobotę 11listopada 2017 roku. Koszt udziału od pary nie uległ zmianie, a więc wynosić będzie 180 zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła i parafii. Serdecznie zapraszam już dzisiaj do udziału w naszej zabawie, abyśmy mogli doświadczyć na sobie słów św. Pawła: „ Czy jecie, czy pijecie czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”. Od dzisiaj można się na nią zapisywać u mnie.

5. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

6. Bardzo dziękuję:

- Tym, którzy uświetnili i pomagali w zorganizowaniu naszej dorocznej uroczystości odpustowej, Radzie Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Caritasowi, KGW z naszej parafii, Druhom strażakom ze Złotkowa i Kalisk, Orkiestrze Dętej z Kleczewa, p. Kościelnemu, p. Organiście, Kindze, lektorom, lektorkom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, p. Katechetce za ich zorganizowanie, Panu dyrektorowi Domu Kultury z Kleczewa za użyczenie sprzętu nagłaśniającego i na ręce p. Sylwestra za jego ustawienie oraz obsługę, WSZYSTKIM zaś za wspólną modlitwę,

- za ubiegłotygodniowe ofiary na cele inwestycyjne parafii (2030),

- za indywidualne ofiary na opał,

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

7. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – św. Stanisława Kostki (z) – patrona Polski

- w środę – św. św. Andrzeja Kim Taegon (p, m), Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (m)

- w czwartek – Święto św. Mateusza (Ap, Ew),

- w sobotę – św. Pio z Pietrelciny (p),