Ogłoszenia parafialne na Odpust Parafialny

Niedziela, 10 Wrzesień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na Odpust Parafialny

1. Dziś przeżywamy nasz parafialny odpust, podczas którego dziękujemy Matce Bożej Złotkowskiej za opiekę nad całą naszą parafią, jak i wszystkimi pielgrzymami, którzy tutaj przybywają, aby wypraszać za Jej wstawiennictwem potrzebne łaski. Prosimy zaś wspólnie, w tych zabieganych, nieco zagubionych czasach, o jedność i zgodę, o potrzebne błogosławieństwo Boże i opiekę, przede wszystkim zaś o głęboką, mocną wiarę, która będzie miała przełożenie na naszą codzienną wierność Bożym przykazaniom i nauce Ewangelii.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartale Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców, czyli VII Tydzień Wychowania pod hasłem: Maryja Wychowawczynią pokoleń.

3. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie więc była zbierana składka na cele związane z utrzymaniem naszej parafii.

4. Mamy monitoring na cmentarzu i wiemy, kto rzuca śmieci w nie właściwe miejsce.

5. W środę przypada 13 dzień września, dlatego zapraszam wszystkich na godz. 19.00, gdzie rozpoczniemy piąte w tym roku Czuwanie Fatimskie, zakończymy je Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

6. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

7. Bardzo dziękuję:

- Parafianom ze Złotkowa I za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz ołtarza polowego,

- za wszelką pomoc w przygotowywaniu uroczystości odpustowych,

- za dary na stół odpustowy,

- za dzisiejsze ofiary z racji II Niedzieli miesiąca,

- za indywidualne ofiary na opał,

8. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę – św. Jana Chryzostoma (bp, dK)

- w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- w piątek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,