Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 13 Sierpień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

1.Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie więc będzie zbierana składka z przeznaczeniem na zakup opału.

2.Dzisiaj przypada 13 dzień sierpnia, dlatego zapraszam do wspólnej modlitwy na Czuwaniu Fatimskim, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00, zakończymy je Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.Nie będzie wyjątkowo w tym dniu Mszy św. o 15.00.

3.We wtorek 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msza św. będzie o godz. 18.00. Na tej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia przypada Uroczystość Odpustowa w Budzisławiu Kościelnym o godz. 12.00.

4.Za tydzień w niedzielę 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się Dożynki Parafialne, które przygotowują Parafianie z Woli Spławieckiej i Suchar. Serdecznie wszystkich zapraszam.

5.O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian z Woli Spławieckiej i Suchar.

6.W miesiącu lipcu 2017 roku, na planach cmentarza przed naszą Świątynią i na cmentarzu, zostały oznaczone na czerwono groby, których dysponenci są proszeni o kontakt z biurem parafialnym, gdyż status grobu jest niewyjaśniony. Jeśli osoby odpowiedzialne za groby już sprawę wyjaśniły proszę uznać informację za niebyłą. Najaktualniejszy status grobu jest wyświetlany na stronie naszego cmentarza: www.cmentarnik.net/zlotkow. Na stronie cmentarza można również sprawdzić groby, których dysponenci proszeni są również o kontakt w związku z wygasającymi ważnościami. Nowe banery zostaną opracowane i zastąpią obecne w miesiącu październiku 2017r.

7.Nasze cotygodniowe nabożeństwa:

- w środy – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- w piątki – Koronka do Miłosierdzia Bożego

8.Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

9.Bardzo dziękuję:

- Parafianom z Janowa i Dankowa ”A” za posprzątanie kościoła, za kwiaty,

- za dzisiejsze ofiary na zakup opału, a także za ofiary indywidualne,

10.W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego (p, m),

- we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP,

- w czwartek – św. Jacka (p),

11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Janinę Chorbińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…