Ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła

Niedziela, 30 Lipiec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła

1.Trwają wakacje i urlopy, dlatego przypominam, iż ten czas nie zwalnia nikogo z obowiązku codziennej modlitwy i udziału w niedzielnej Mszy św.

2.We wtorek 1 sierpnia rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

3.W najbliższy piątek 4 sierpnia pierwszy piątek miesiąca. Popołudniu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, w czasie której możliwość pierwszopiątkowej spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.W najbliższą sobotę 5 sierpnia pierwsza sobota miesiąca. W godzinach rannych odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną.

5.Tradycyjnie 6 sierpnia – w święto Przemienienia Pańskiego - przybędzie do naszej parafii grupa Pieszej Pielgrzymki z Kościerzyny, zdążająca na Jasną Górę. Uprzejmie proszę Panie z KGW, ale i wszystkich Parafian o pomoc w podjęciu tychże pielgrzymów: o przygotowanie poczęstunku i napojów, by w czasie postoju mogli odpocząć i się posilić. Przewidywany czas przyjścia to godz. 11.50. Z góry dziękuję.

6.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Za tydzień Odpust Przemienienia Pańskiego o godz. 12.00 w Dobrosołowie.

8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

9.Bardzo dziękuję:

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

10.W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli(p),