1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Rozpoczął się, przynajmniej dla niektórych, czas urlopów i wakacji, dlatego przypominam, iż ten czas nie zwalnia nikogo z obowiązku codziennej modlitwy i udziału w niedzielnej Mszy św.
 3. W najbliższy piątek 7 lipca pierwszy piątek miesiąca. Popołudniu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, w czasie której możliwość pierwszopiątkowej spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W dniu 8 lipca planowany jest przyjazd do naszej parafii rowerowej pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę z Sępólna Krajeńskiego.
 5. Przyszłotygodniowa składka z racji II niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na zakup opału.
 6. Zgodnie z tym, co sprawdziło się w ubiegłych latach zwracam się z pokorną prośbą o wsparcie finansowe na rzecz zakupu opału potrzebnego do ogrzewania kościoła i plebani. W ostatnim sezonie grzewczym zużyłem 23 tony eko-groszku. Tak jak mówiłem, dzięki karnawałowej zabawie parafialnej i przeznaczeniu części kolędy oraz planowanym składkom inwestycyjnym w lipcu i sierpniu, uda nam się zakupić jego zdecydowaną większość. Jednak by móc ogrzewać też kościół, potrzebna będzie jeszcze suma pozwalająca zakupić około 5-6 ton eko-groszku. Mam nadzieję, że tak się stanie.
 7. Tradycyjnie 6 sierpnia – w święto Przemienienia Pańskiego - przybędzie do naszej parafii grupa Pieszej Pielgrzymki z Kościerzyny, zdążająca na Jasną Górę. Uprzejmie proszę Panie z KGW, ale i wszystkich Parafian o pomoc w podjęciu tychże pielgrzymów: o przygotowanie poczęstunku i napojów, by w czasie postoju mogli odpocząć i się posilić. Przewidywany czas przyjścia to godz. 11.50. Z góry dziękuję.
 8. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza około połowa grobów ma nieuregulowany statut ważności - można to zobaczyć na www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w celu wyjaśnienia nieścisłości i braków (np. groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne).
 9. O przygotowanie wieńca dożynkowego na Dożynki Parafialne, które odbędą się 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 poproszę Parafian z Suchar i Woli Spławieckiej.
 10. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Bardzo dziękuję:

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

 1. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – Święto św. Tomasza (Ap)

- w czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej(dz),

- w sobotę – św. Jana z Dukli,