1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna podczas oktawy Bożego Ciała.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00.
 4. W piątek 23 czerwca na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św., na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego wszystkie dzieci naszej parafii, na godz. 18.00 młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną.
 5. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian z Kalinowca.
 6. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza około połowa grobów ma nieuregulowany statut ważności - można to zobaczyć na www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w celu wyjaśnienia nieścisłości i braków (np. groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne).
 7. Zgodnie z tym, co sprawdziło się w ubiegłych latach zwracam się z pokorną prośbą o wsparcie finansowe na rzecz zakupu opału potrzebnego do ogrzewania kościoła i plebani. W ostatnim sezonie grzewczym zużyłem 23 tony eko-groszku. Tak jak mówiłem, dzięki karnawałowej zabawie parafialnej i przeznaczeniu części kolędy oraz planowanym składkom inwestycyjnym w lipcu i sierpniu, uda nam się zakupić jego zdecydowaną większość. Jednak by móc ogrzewać też kościół, potrzebna będzie jeszcze suma pozwalająca zakupić około 5-6 ton eko-groszku. Mam nadzieję, że tak się stanie.
 8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 9. O przygotowanie wieńca dożynkowego na Dożynki Parafialne, które odbędą się 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 poproszę Parafian z Suchar i Woli Spławieckiej.
 10. Bardzo dziękuję:
  - za ubiegłotygodniowe ofiary  z racji II niedzieli miesiąca(737),
  - Parafianom i Gościom, za udział w czuwaniu Fatimskim we wtorek,
  - najpierw tym Parafianom, którzy tak wiele trudu włożyli w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało,
  - wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i aktywnie włączyli się i w udział we Mszy św. i w procesję: druhom strażakom ze Złotkowa i Kalisk, Pani Katechetce, Rodzicom i dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom, niosącym obrazy, różaniec, feretrony, pocztom sztandarowym, orkiestrze parafialnej, Panu Organiście, Kindze, Panu Kościelnemu,
  - wszystkim biorącym udział w liturgii za to wspólne, publiczne świadectwo wiary i modlitwę,
  - za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,
 11. W kalendarzu liturgicznym:
  - w środę – św. Alojzego Gonzagi (z)
  - w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  - w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela