1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy w czasie, której prosimy Boga o głęboką i ufną wiarę w obliczu tak wielkiej Tajemnicy.
 2. W dzisiejszym dniu z racji II niedzieli miesiąca zbieraliśmy składkę na cele związane z utrzymaniem naszej parafii.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas II. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W ramach przygotowań do Bożego Ciała Pan Organista zaprasza członków orkiestry parafialnej na próbę, która odbędzie się dzisiaj w kościele o godz. 17.00.
 5. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00.
 6. We wtorek przypada 13 dzień czerwca, dlatego zapraszam do wspólnej modlitwy na Czuwaniu Fatimskim, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo w czasie czuwania.
 7. W środę 14 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka służby liturgicznej i próba dziewczynek sypiących kwiatki.
 8. W najbliższy czwartek 15 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 11.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 15.00). Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie nabożeństwo czerwcowe, po którym wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. W związku z tym raz jeszcze proszę o aktywny udział w procesji druhów strażaków ze Złotkowa i Kalisk, dziewczynki sypiące kwiatki, poczty sztandarowe, ministrantów, lektorów, lektorki, asysty do feretronów, różańca. Po uroczystości Bożego Ciała przez kolejne dni będziemy przeżywać oktawę tej uroczystości z codziennymi procesjami eucharystycznymi.
 9. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza około połowa grobów ma nieuregulowany statut ważności - można to zobaczyć na www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w celu wyjaśnienia nieścisłości i braków (np. groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne).
 10. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. O przygotowanie wieńca dożynkowego na Dożynki Parafialne, które odbędą się 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 poproszę Parafian z Suchar i Woli Spławieckiej.
 12. Bardzo dziękuję:
  - za ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie(51,34),
  - za dzisiejsze ofiary z racji II niedzieli miesiąca
 13. W kalendarzu liturgicznym:
  - w poniedziałek – bł. Jana Nepomucena Chrzana, prezbitera i Towarzyszy(m)
  - we wtorek – św. Antoniego z Padwy (p, dk)
  - w środę – bł. Michała Kozala (bp, m)
  - w sobotę – św. Alerta Chmielowskiego (z)