1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny, który jak zawsze ma nam przypominać o ogromnym znaczeniu Słowa Bożego w naszym życiu. Niech ten czas będzie dla nas zachętą, abyśmy w zabieganej codzienności sięgnęli po Pismo Święte.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie w kościele młodzieży ponadgimnazjalnej. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Za Jej szczególnym orędownictwem będziemy się modlić na nabożeństwach majowych, które w dni powszednie będą o godz. 17.30, w niedziele o godz. 14.30.
 4. W środę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski oraz Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.
 5. W piątek 5 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Popołudniu o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja, w czasie której możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 18.00 Msza św.
 6. W sobotę 6 maja przypada pierwsza sobota miesiąca. W godzinach rannych odwiedzę chorych w posługa sakramentalną.
 7. Od 7 maja do 13 maja będziemy przeżywać w naszej parafii Renowacje Misji Parafialnych, szczegółowy program podam za tydzień.
 8. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian z Alinowa i Dobromyśl.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się: Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 10. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Bardzo dziękuję:
  - za ubiegłotygodniowe ofiary do puszek na Syrię (247)
  - za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii
 12. W kalendarzu liturgicznym:
  - we wtorek – św. Atanazego (bp, dK)
  - w środę – Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski
  - w czwartek – św. Floriana (m)
  - w sobotę – Święto św. św. Filipa i Jakuba (Ap)