Niedziela Bożego Miłosierdzia

Niedziela, 23 Kwiecień 2017 r.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie w kościele młodzieży ponadgimnazjalnej. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach została przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
  3. Dziś w Gnieźnie ogólnopolskie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha i upamiętniające 600-lecie prymasostwa.
  4. Dzisiaj dzień imienin Ks. Abp Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski - pamiętajmy w naszej modlitwie.
  5. Zachęcam do udziału w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
    - w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    - w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego
  6. W sobotę 29 kwietnia będziemy przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  7. W sobotę 29 kwietnia o godz. 10.00 w kościele dzieci z klas III będą miały pierwszą spowiedź.
  8. Przyszła niedziela rozpoczyna obchód Tygodnia Biblijnego.
  9. Bardzo dziękuję:
    - Parafianom ze Złotkowa III za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę
    - za dzisiejsze ofiary na utrzymanie naszej parafii
    - za ubiegłotygodniowe ofiary na KUL(375)
    - z II niedzieli miesiąca (891)
  10. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    - w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha (bp, m) – głównego patrona Polski i archidiecezji
    - we wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty
    - w sobotę – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej (dz, dK) patronki Europy.