Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim Parafianom oraz Gościom, abyśmy w codzienności naszego życia przyjmowali łaski Zmartwychwstania Chrystusa! Niech święta Wielkiej Nocy rozbudzą w nas wdzięczność za dar nowego życia i przyniosą nowe impulsy do głoszenia Chrystusa zmartwychwstałego i świadczenia o zwycięstwie życia nad śmiercią. Stajemy się uczestnikami wezwania, z którym Jezus zwrócił się do Marii Magdaleny: Idź do moich braci i powiedz im… Niech naszą codziennością stają się słowa wypowiedziane przez Marię Magdalenę:” Widziałam Pana i tak mi powiedział”.
 1. Dziękuję za wspólnotę modlitwy wszystkim, którzy przez wszystkie dni Triduum Paschalnego uczestniczyli w liturgii i adoracjach.
 2. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu grobu Pańskiego, za ofiary złożone na zakup kwiatów, druhom strażakom z OSP Złotków i OSP Kaliska za adorację i czynny udział w liturgii, orkiestrze, ministrantom, lektorom, lektorkom, asyście, pocztom sztandarowym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia dzisiejszej uroczystości.
 3. Druhów strażaków z OSP Złotków i OSP Kaliska oraz orkiestrę parafialną zapraszam na plebanię.
 4. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15.00. Jutro, w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte jak w każdą niedzielę.
  W Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona jest na KUL.
 5. W czwartek o godz. 18.00 odbiór alb komunijnych na plebanii.
 6. W najbliższy piątek, ze względu na oktawę Wielkanocy, która trwa do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego, nie ma postu.
 7. Najbliższa niedziela rozpoczyna obchód Tygodnia Miłosierdzia.
 8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 9. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian ze Złotkowa III.
 10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie w kościele młodzieży ponadgimnazjalnej. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.