Triduum Paschalne rozpoczęliśmy w Wielki Czwartek wieczorem - Mszą Wieczerzy Pańskiej. Podczas tej Mszy wspominaliśmy ustanowienie przez Chrystusa dwóch sakramentów - Sakramentu Ołtarza i Kapłaństwa. Na zakończenie tej Mszy przenieśliśmy Najświętszy Sakrament do kaplicy przechowywania, czyli ciemnicy. Ołtarz, na którym sprawuje się Ofiarę, a który jest symbolem Chrystusa, został obnażony na znak opuszczenia Jezusa przez Jego uczniów i odarcia Go z szat.
Wielki Piątek był dniem krzyża. Był to dla nas chrześcijan dzień wielkiej żałoby, dlatego że Głowa ludzkości, Jezus Chrystus, poniósł śmierć. Podczas wymownej i przejmującej serce Liturgii Męki Pańskiej uwielbialiśmy Krzyż Chrystusa, który stał się narzędziem naszego zbawienia i który jest symbolem zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do grobu.
W Wielką Sobotę mogliśmy doświadczyć ciszy i pustki spowodowanej odejściem Pana. Przez cały dzień adorowaliśmy Chrystusa w grobie. Po zachodzie słońca miała miejsce jedna z najbardziej uroczystych Mszy - Liturgia Wigilii Paschalnej. Podczas Wigilii Paschalnej poświęciliśmy ogień, paschał, odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne i radowaliśmy się z tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa.