Aktualności |

Co nowego w życiu parafii ...

Niedziela, 15 Sierpnia 2021 r.

Poświęcenie bukietów zielnych w Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (w tradycji ludowej Święto Matki Bożej Zielnej) na każdej Mszy Świętej zostały poświęcone zielne bukiety.

(.....)
Sobota, 14 Sierpnia 2021 r.

Sierpniowe nabożeństwo fatimskie 2021

13 sierpnia 2021

(.....)
Piątek, 06 Sierpnia 2021 r.

31. Kaszubska Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej z złotkowskim sanktuarium

6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, w naszym Sanktuarium zatrzymali się pielgrzymi 31. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. O godzinie 10.30 sprawowaliśmy Mszę Świętą w intencji Pielgrzymów, prosząc Matkę Najświętszą, aby miała ich w swojej opiece i udzielała wszelkich potrzebnych łask na dalszą drogę pielgrzymowania.

(.....)
Piątek, 06 Sierpnia 2021 r.

Poświęcenie nowego wotum dziękczynnego

4 sierpnia Ksiądz Kustosz poświęcił wotum dziękczynne, które zostało ofiarowane Matce Bożej Złotkowskiej. Wotum to jest podziękowaniem za łaski i dary otrzymane za wstawiennictwem Matki Bożej Złotkowskiej i Pani Nieustającej Pomocy. Jest to szczególny wyraz więzi z Matką Najświętszą; to pokazuje też wielką wiarę ofiarodawców w Maryję i Jej orędownictwo u Boga.

(.....)
Wtorek, 03 Sierpnia 2021 r.

Poświęcenie pojazdów we wspomnienie św. Krzysztofa - 2021

Tradycyjnie, we wspomnienie świętego Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących - Ksiądz Proboszcz modlił się o opiekę św. Krzysztofa nad wszystkimi, którzy poruszają się samochodami, rowerami, skuterami i innymi środkami lokomocji. Po każdej Mszy Świętej miało miejsce poświęcenie pojazdów.

(.....)
Niedziela, 18 Lipca 2021 r.

Poświęcenie wizerunku Matki Bożej w Miłaczewie

4 lipca we wsi Miłaczew Ksiądz Proboszcz dokonał aktu poświęcenia wizerunku Matki Bożej Złotkowskiej, który to wizerunek zawisnął na przydrożnym krzyżu w Miłaczewie. O godzinie 16.00 rozpoczęliśmy wspólną modlitwę, w czasie której polecaliśmy mieszkańców Miłaczewa, jak i całą parafię, naszej Złotkowskiej Pani. Odmawiając różaniec i Litanię do Najświętszego Imienia Maryi, prosliliśmy Matkę Najświętszą o wszelkie łaski i dary dla całej wspólnoty parafialnej. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na mały poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Miłaczewa.

(.....)
Czwartek, 15 Lipca 2021 r.

III czuwanie fatimskie w 2021 roku

13 lipca wspominamy trzecie objawienie Matki Bożej w Fatimie.

(.....)
Czwartek, 01 Lipca 2021 r.

Lipiec - miesiąc Najświętszej Krwi Chrystusa

Lipiec to miesiąc poświęcony Najświętszej Krwi Chrystusa

1 lipca 2001 roku św. Jan Paweł II powiedział: "Dziś zaczyna się lipiec, miesiąc, który zgodnie z ludową tradycją poświęcony jest kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. [...] Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości niebieskiego Ojca do każdego człowieka, bez żadnego wyjątku".

(.....)
Niedziela, 13 Czerwca 2021 r.

II czuwanie fatimskie w 2021 roku

Dzisiaj, 13 czerwca, wspominamy drugie objawienie Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

13 czerwca 1917 roku Maryja powiedziała do Łucji: "Jezus chce posłużyć się tobą, aby ludzie Mnie lepiej poznali i pokochali. Chce On ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy je przyjmą, obiecuję zbawienie. Dusze te będą tak drogie Bogu, jak kwiaty, którymi ozdabiam Jego tron. [...] Nie trać odwagi, nie opuszczę cię nigdy. Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga."

(.....)
Czwartek, 03 Czerwca 2021 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2021

Dzisiaj obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Uroczystość Bożego Ciała.

(.....)
Niedziela, 23 Maja 2021 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2021

Dzisiaj, pięćdziesiąt dni po Wielkanocy, wraz z całym Kościołem obchodziliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która to uroczystość kończy w Kościele okres wielkanocny.

Piątek, 14 Maja 2021 r.

Pierwsze czuwanie fatimskie w 2021 roku

Msza Święta i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej - 13 maja 2021.

(.....)
Niedziela, 04 Kwietnia 2021 r.

Wielkanoc 2021

Christus resurrexit, Alleluja!

Resurrexit vere, Alleluja!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim parafianom, pielgrzymom, sympatykom naszego Sanktuarium wielu łask Bożych i opieki Najświętszej Maryi, Panny Złotkowskiej. Niech zmartwychwstały Chrystus obdarzy wszystkich swoim błogosławieństwem i łaską, a wasze serca nich napełni pokojem i radością.

(.....)
Sobota, 03 Kwietnia 2021 r.

Wielka Sobota 2021

Galeria zdjęć z adoracji Grobu Pana Jezusa w Wielką Sobotę

(.....)
Poniedziałek, 28 Grudnia 2020 r.

Kolędowe błogosławieństwo rodzin

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

Niedziele

KONTO PARAFII