Rekolekcje wielkopostne 2024

Czwartek, 28 Marzec 2024 r.

Rekolekcje wielkopostne 2024

Trzecią Niedzielą Wielkiego Postu, 03.03.2024., rozpoczęliśmy w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych. W tym roku nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Andrzej Bryłowski z Towarzystwa świętego Franciszka Salezego.

„Postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas, który daje nam Kościół - czas rekolekcji. Niech te rekolekcje nie ograniczają się tylko do przyjścia do kościoła, ale niech wejdą też w przestrzeń naszego domu; niech to, co usłyszymy podczas nauk, dotrze do tych, których nie ma w kościele - bo, być może, oni bardziej potrzebują usłyszeć o nawróceniu” - mówił w kazaniu ojciec rekolekcjonista.

„Zapewne wielu z nas przeżyło już wiele rekolekcji, słuchaliśmy wielu kapłanów. Ale czy potrafimy odpowiedzieć na pytanie, co usłyszeliśmy kilka bądź kilkanaście lat temu, czy poprzednie rekolekcje wpłynęły na nasze życie? Niech zatem w książce zatytułowanej naszym imieniem i nazwiskiem, pod datą rekolekcji w 2024 roku nie będzie pustej strony. Zapiszmy ją z Chrystusem, tak aby ten czas pomógł nam w nawróceniu naszego życia” - dodał ojciec Andrzej.

Ksiądz Henryk Kaczmarek obecny będzie w biurze parafialnym

we wtorki

od godziny 15.00 do godziny 15.30.

Proszę sprawdzać w intęcjach mszalnych lub pod linkiem