PARAFIA P.W. IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W ZŁOTKOWIE

Dożynki parafialne 2022

Sobota, 10 Wrzesień 2022 r.

Dożynki parafialne 2022


W niedzielę 4 września na Mszy Świętej o godzinie 12.00 Panu Bogu i Matce Bożej Złotkowskiej dziękowaliśmy za tegoroczne plony. Zgromadzeni przy ołtarzu Pańskim modliliśmy się za wszystkich hodowców, rolników, sadowników, ogrodników oraz pszczelarzy, gdyż to właśnie dzięki ich ciężkiej pracy na naszym stole codziennie jest świeży chleb i inne płody ziemi, które wytwarzają. Nasza parafia jest parafią wiejską, więc tym bardziej ludzie mieszkający w naszej parafii rozumieją ten wielki trud, który przez cały rok podejmują rolnicy.

Panu Bogu dziękowaliśmy za dobrą pogodę, za potrzebny deszcz a jednocześnie prosiliśmy o dalsze błogosławieństwo, wiedząc, że Ta, która króluje w złotkowskim Sanktuarium zaniesie wszystkie nasze prośby przed Jego majestat.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom Kalinowca i Józefowa za przygotowanie tegorocznych dożynek i za przygotowany poczęstunek. Dziękujemy za wieńce żniwne. Paniom ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich dziękujemy za dożynkowe bochny chleba, które wraz z wieńcami zostały poświęcone na początku Mszy Świętej.

Galeria zdjęć

Facebook

Wirtualne spacery

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele
8.30, 10.00, 11.30

Dni powszednie
18:00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Słupcy, Oddział w Kleczewie
55 8542 0001 3300 0228 0001 7553