3 maja 2022

Wtorek, 31 Maj 2022 r.

3 maja 2022

3 maja Mszę Świętą o godzinie 11.00 sprawowaliśmy w intencji druhów strażaków, z okazji przypadającego 4 maja wspomnienia świętego Floriana - patrona strażaków. Naszą modlitwą otaczaliśmy wszystkich druhów i druhny, tych młodych, jak i starszych strażaków. Pamiętaliśmy też o ich rodzinach i o wszystkich druhach strażakach, którzy odeszli już do wieczności.

„Dziękujemy Wam dzisiaj za tą trudną posługę - bardzo potrzebną, która wynika z potrzeby Waszego serca” - mówił podczas homilii ksiądz Proboszcz. „Trudno mówić, że bycie strażakiem to praca, bycie strażakiem to szczególne powołanie, tak jak powołanie kapłańskie. Dlatego cieszy fakt, że w ten dzień, w uroczystość NMP Królowej Polski, przychodzicie do tego Sanktuarium, aby podziękować Matce Bożej Złotkowskiej za opiekę i prosić o Jej dalsze wstawiennictwo przed tronem Najwyższego Boga” - dodał Proboszcz.

Po Mszy Św. miał miejsce przemarsz Strażaków i księdza Proboszcza sprzed kościoła przed remizę strażacką.