Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata AD 2021

Niedziela, 21 Listopad 2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata AD 2021

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

„Chrystus Król jest Włodarzem łaski: najchwalebniejszym triumfem Jego władania jest świętość poddanych i dzieci. Bez cienia zniewolenia, bez gwałcenia umysłów i serc panuje nad nami Chrystus, podnosząc nas na ofiarne wyżyny nadnatury. Warunkiem jednak wzrostu nadprzyrodzonego jest nasza dobrowolna i wytrwała współpraca z łaską” mówił w 1939 roku Prymas August kardynał Hlond.

W dzisiejszej Ewangelii, według świętego Jana, usłyszeliśmy słowa Chrystusa: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

Niech dzisiejsza uroczystość skłoni nas do refleksji nad całym minionym rokiem liturgicznym, do refleksji nad tym, czy był to rok pełen wiary i ufności w Chrystusową miłość. Niech zaduma dnia dzisiejszego i ostatniego tygodnia tegoż roku pozwoli nam odpowiednio wejść w święty czas Adwentu.