Msza Święta za zmarłych górników

Niedziela, 05 Grudzień 2021 r.

Msza Święta za zmarłych górników

5 grudnia, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30, razem z delegacją Górników z Kopalni Węgla Brunatnego „Konin”, modliliśmy się za wszystkich tragicznie zmarłych w Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” oraz zmarłych członków Związku Zawodowego „Solidarność NSZZ”. Naszą modlitwą ogarnialiśmy też całą brać górniczą, tych pracujących górników, jak i emerytów, oraz ich rodziny.

„Nasza coroczna modlitwa jest wyrazem waszej ufności i wiary, że święta Barbara ciągle zanosi prośby wasze i waszych rodzin przed Boży Majestat” - powiedział do Górników Ksiądz Proboszcz.

Po Mszy Świętej udaliśmy się przed figurę świętej Barbary i jeszcze raz modliliśmy się, przez wstawiennictwo Matki Bożej Złotkowskiej i świętej Barbary, za wszystkich zmarłych i żyjących górników.

Święta Barbara jest obecna w naszym kościele - jej obraz znajduje się w ołtarzu w kaplicy bocznej, a przy ołtarzu polowym stoi figura świętej. Figura ta została poświęcona przez biskupa Jana Zarębę i stała przed budynkiem KWB „Konin” w Kleczewie, skąd w 1994 roku została przewieziona na teren przy naszym kościele.