Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2021

Niedziela, 23 Maj 2021 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2021

Dzisiaj, pięćdziesiąt dni po Wielkanocy, wraz z całym Kościołem obchodziliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która to uroczystość kończy w Kościele okres wielkanocny.

"Drodzy przyjaciele, powinniśmy żyć wedle Ducha jedności i prawdy i dlatego powinniśmy się modlić, aby Duch nas oświecał i prowadził do przezwyciężenia pragnienia podążania za naszymi prawdami i do przyjęcia prawdy Chrystusa, przekazywanej w Kościele" - mówił w jednej ze swoich homilii Ojciec Święty Benedykt XVI.

Prośmy więc dzisiaj o dary Ducha Świętego i przyzywajmy jego wstawiennictwa, modląc się słowami papieża Leona XIII

"Duchu Święty, Duchu Prawdy, przyjdź do naszych serc.

Obdarz narody Twoim światłem i Twoją jasnością, aby się zjednoczyły w wierze i znalazły upodobanie w Tobie.

Duchu Stwórco, stój nieustannie przy Twoim Kościele.

Obdarz go Twoją mocą i siłą, aby oparł się wszystkim wrogim napaściom.

Odnów swą łaską ducha sług swoich, których namaściłeś, aby wielbili Imię Ojca i Jego Syna Jednorodzonego"