Odbiór prac konserwatorskich

Piątek, 31 Sierpień 2012 r.

Odbiór prac konserwatorskich

Dziś, w obecności p. Janusza Tomali - kierownika WUOZ w Poznaniu-Delegatury w Koninie, p. Piotra Pawlaka - inspektora ds. zabytków ruchomych, p. Agaty Grajkowskiej i p. Agaty Kłosińskiej - wykonawczyń, p. Mariana Kapeli - przedstawiciela Gminy Kleczew i ks. Proboszcza Przemysława Franka, został dokonany odbiór prac konserwatorskich, które zakończyły się 24 sierpnia br. Wykonanie tych prac zostało ocenione bardzo pozytywnie. Należy się cieszyć, że mimo trudnych czasów, nasza parafialna świątynia staje się coraz piękniejsza.
Na spotkanie przybył również p. Miłosz Kwapiszewski z Torunia, który zajmuje się renowacją naszej zabytkowej, XVI-wiecznej gotyckiej ambony i przedstawił postęp zaawansowania prac. Zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć sie one do końca października 2012 r.